آزالیا بونسای چگونه: ایجاد و مراقبت

0 Comments

در دنیای بونسای ، موارد کمی وجود دارد که زیباتر از یک آزالیا در شکوفایی کامل باشد. هیچ گیاه دیگری نمیتواند از نمایش گلهای برابر با آزالیای سالم برخوردار باشد. تعداد کمی از تولید کنندگان بونسای با آزالیاس کار می کنند زیرا مشکل در سالم نگه داشتن آنها است. با این حال ، چند راز ساده وجود دارد که به هر کس که علاقه مند است اجازه دهد یک بونسای آزالیا زیبا پرورش دهد.

انواع آزالیا

آزالیا تقریباً در سه نوع وجود دارد: ساتسوکی و کورومه ، که بومی ژاپن هستند و آزالیای آمریکایی یا رودودندرون که در محوطه سازی در جنوب آمریکا بسیار استفاده می شود. ارقام آمریکایی معمولاً برگها و گلهای بزرگتری نسبت به انواع ژاپنی دارند. ساتسوکی و کوروم آزالیاس به طور معمول برگ های کوچکی دارند ، که باعث می شود سوژه های بهتری برای بونسای باشند. همچنین تعداد کمی از انواع ساتسوکی وجود دارد که گلهای مختلفی را تولید می کنند ، معمولاً با ترکیب شکلی از صورتی و سفید یا قرمز و سفید در همان شکوفه. انواع دیگری نیز وجود دارد که گلهای مختلف رنگ (معمولاً قرمز و سفید) را روی یک گیاه تولید می کنند.

از کجا می توان بونسای آزالیا را تهیه کرد

برخلاف برخی از انواع درختان ، شما نمی توانید به سادگی به جنگل بروید و یک آزالیا را برای بونسای جمع کنید. با این حال ، اگر خوش شانس باشید ، ممکن است بتوانید یک باغچه بزرگ را که از باغ شخصی کنده می شود ، جمع کنید. اگر فرصتی دارید ، این کار باید در اوایل بهار انجام شود. اگر نمی توانید صاحب زمینی را پیدا کنید که مایل باشد از Azalea در حیاط پشتی خود جدا شود ، پس مجبورید یکی از مهد کودک ها را بخرید و خودتان آن را پرورش دهید. مزیت این امر این است که بیشتر مهد کودک هایی که آزالیا را انبار می کنند ، از تنوع زیادی برای انتخاب برخوردار هستند. از آنجا که برگ و چوب از درخت به درخت تقریباً یکسان است ، انتخاب شما باید بر اساس نوع گل گیاه باشد. اما وقتی خانه Azalea خود را داشتید ، دیگر چه می کنید؟

خاک و آب

تقریباً تمام مشکلات نگهداری بونسای آزالیا از دو عامل ناشی می شود: 1) شیمی آب / خاک. و 2) ترکیب خاک. اکثر آزالیاها از مهد کودک گلدان شده در خاکی تهیه می شوند که 100٪ ماده آلی است. این کار به چند دلیل انجام می شود. اول ، افراد مهد کودک تصور می کنند که خریدار قصد دارد آزالیا را در زمین یا در یک ظرف بزرگ در پاسیو بکارد و داشتن یک تکه ماده آلی به اندازه 1 گالن در اطراف ریشه ها به استقرار آن کمک می کند. دوم ، آزالیا به مواد مغذی زیادی برای تولید شکوفه ها احتیاج دارد که نقطه فروش عمده آن است.

مشکل گلدان آزالیا از این طریق تخلیه خاک آلی بسیار  قیمت گل آزالیا  ضعیف است و در نهایت باعث مرگ گیاه در اثر پوسیدگی ریشه می شود. اگر یک مهد کودک آزالیا خریداری می کنید ، باید در اولین فرصت مجدداً آن را تهیه کنید. خاک بونسای برای آزالیا باید 40٪ ماده آلی و 60٪ کل زهکشی باشد. تولیدکنندگان ژاپنی از گلوله خاک رس شلیک شده به نام کانوما به عنوان کل استفاده می کنند ، اما خرید این محصول می تواند گران باشد. نویسنده در تجزیه گرانیت و پوکه به صورت تجربی موفقیت کسب کرده است ، اما جاذب نشت ماشین یا گربه می تواند جایگزین شود در صورتی که از گلوله های رسی آتش گرفته ساخته شده باشد و هیچگونه مواد افزودنی شیمیایی نداشته باشد. آزالیاها از طرف اسیدی به خاک و آب خود احتیاج دارند. این کار در ابتدا با افزودن پیت ماس ​​به خاک انجام می شود ، اما علاقه مندان آزالیا از کودی برای گیاهان اسید دوست یا روش دیگری برای کاهش pH استفاده می کنند ، به خصوص اگر آب قلیایی داشته باشد. شما نباید از آب نرم شده مصنوعی استفاده کنید یا سعی کنید مواد شیمیایی استخر را به منبع آب اضافه کنید. تجمع نمک در خاک باعث از بین رفتن آزالیا خواهد شد. برخی از افراد به پوست آب قوطی هایشان پوست پرتقال یا کیسه های چای قدیمی اضافه می کنند تا آب آن را اسیدی کند و به نظر می رسد این خوب کار می کند اما مراقب باشید با مقدار کمی شروع کنید تا ببینید Azalea چگونه آن را اداره می کند.