بیماری عروق کرونر قلب و بارداری – آماده شدن برای بارداری

0 Comments

بیماری کرونر قلب ، تنگی عروق کرونر است: یک رگ خونی بزرگ که خون را به قلب می رساند. این باریک شدن ناشی از رسوبات چربی در خود شریان است و علت اصلی حملات قلبی در کشورهای پیشرفته است. انواع مختلف بیماری های قلبی ، به طور غیر مستقیم ، علت اصلی مرگ مادران در انگلستان است. خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب با افزایش سن بیش از 35 سال و به طور قابل توجهی هنوز در افراد بالای 50 سال به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

تغییرات اجتماعی در مقیاس بزرگ منجر به افزایش تعداد زنان بارداری می شود که به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا هستند. سنی که زنان قادر به بارداری و ادامه بارداری هستند ، به طور متوسط ​​با عوامل زیادی در این زمینه افزایش یافته است ، از جمله مهمتر ، افزایش در مراقبت های بهداشتی و داروی باروری. فشارهای شغلی و مالی همچنین به معنای تأخیر زنان در داشتن اولین هترین متخصص قلب در مشهد فرزند است و روان بودن ساختارهای خانواده همچنین به زنان مسن تر مایل است که با شریک زندگی دوم یا سوم خود باردار شوند.

تغییر شیوه زندگی ، بدون شک ، در افزایش زنان جوان مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب نقش داشته است. افزایش چشمگیر چاقی یک نقطه شروع آشکار است و طبق آمارهای فعلی ، تعداد زنان سیگاری بسیار بیشتر از مردان جوانی است که در این عادت ناسالم مشارکت دارند.

الگوهای کار و اوقات فراغت نیز نقش خود را در بیشتر مشاغل کم تحرک و رومیزی بر اساس طبیعت خود ایفا کرده اند و زنان بسیار کمتر از مردان در ورزشهای سازمان یافته شرکت می کنند اما بیشتر از آنچه به طور منظم توصیه می شود الکل مصرف می کنند.

آیا زنان مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب باید اصلاً خطر بارداری داشته باشند؟
این یک سوال کاملا آزار دهنده است. فقط در چند وقت اخیر است که تعداد زنان مبتلا به بیماری کرونر قلب به هر سطح قابل توجهی رسیده است. بیشترین خطری که برای شروع بارداری با بیماری کرونر قلب ایجاد می شود ، خطر حمله قلبی خصوصاً در هنگام زایمان است. سایر بیماری ها و بیماری های مرتبط با بیماری عروق کرونر قلب مانند فشار خون بالا (فشار خون بالا) و دیابت فقط برای افزایش خطر مادر و کودک است. همچنین ممکن است برخی از داروهایی که برای کنترل وضعیت قلب خود مصرف می کنید برای استفاده در دوران بارداری مناسب نباشند. متوقف کردن یا تغییر آنها ممکن است خطر حمله قلبی را بیشتر کند.

خود بارداری ممکن است علائم بیماری کرونر قلب را بدتر کند. این فرم تشدید شده بیماری به سندرم حاد کرونر معروف است و در زنان باردار سه تا چهار برابر بیشتر از زنان هم باردار در همان سن است. تخمین زده می شود که سندرم حاد کرونر از هر ده هزار بارداری در ایالات متحده آمریکا یکی را درگیر می کند. فرض بر این است که نرخ ها در انگلستان کمتر باشد اما هنوز مطالعات مقیاس بزرگی انجام نشده است. این احتمالاً نتیجه عواملی است که در بارداری شایع است: در مراحل بعدی ممکن است تحرک محدود شود ، جذب دارو ممکن است به ویژه در مادرانی که از بیماری صبحگاهی رنج می برند تأثیر بگذارد و فشار خون ممکن است به سطوح خطرناک افزایش یابد.